Niedrogie urządzenie pierwszego wspólnego mieszkania

Macie zamiar wspólnie zamieszkać we własnoręcznie urządzonym mieszkaniu? Z pewnością nie jest to tania inwestycja, ponieważ „sky is the limit”. Jeżeli musicie nieco bardziej ograniczać się ze swoimi wydatkami na aranżację przestrzeni, poznajcie podstawowe zasady oszczędnych.

Zakupy w czasie promocji

Podstawowa zasada niedrogiego urządzania wnętrz jest taka, że nie można się z tym śpieszyć. Chcąc w ciągu dwóch tygodni zamieszkać w świeżo wyremontowanym mieszkaniu, z pewnością przepłacicie. Z jednej strony za koszty ekipy budowlanej, a z drugiej – za materiały. Oszczędność na remoncie opiera się bowiem na czatowaniu na promocje i kupowaniu danych produktów właśnie wtedy, kiedy są w najlepszej cenie. Zazwyczaj to nieco przeciąga zakupy, czasami jednak może je przyśpieszyć, kiedy nadarzy się dobra okazja. Poza odwiedzaniem regularnie wszystkich sklepów z meblami i materiałami budowlanymi, przeglądaj także oferty osób prywatnych. Nierzadko bowiem ktoś sprzedaje w naprawdę okazyjnej cenie używany przez siebie mebel – nie rezygnuj z takich uśmiechów losu. Śledź także rabaty. Zazwyczaj otrzymać możesz co najmniej wysyłkę w cenie, a czasami także obniżenie ceny wyjściowej.

Internet

Chcąc jak najtaniej urządzić swoje wspólne gniazdko, nie można zapomnieć o potędze Internetu. To właśnie tam masz przegląd wszystkich wzorów i kolorów, rozmiarów i kształtów. Sprzedawcy internetowi nie muszą płacić ogromnych kosztów ekspozycji swoich produktów oraz obsługi stacjonarnej, dlatego zapewnić mogą o wiele bardziej atrakcyjny cennik. Przy okazji jednak pamiętaj o żelaznej zasadzie: kupuj tylko w sprawdzonych sklepach, gdzie w razie problemów możesz bez obaw wymienić lub zwrócić towar.

Jakość, a nie cena

Przed rozpoczęciem urządzania wnętrza, podobnie jak przed ślubem, zróbcie listę kwestii, na których Wam naprawdę zależy i tych, które mogą być „po taniości”. Weźcie pod uwagę przede wszystkim stałe elementy architektoniczne, których późniejsza wymiana jest droga. Podłogi, armatura łazienkowa, meble kuchenne, czy solidne łóżko – na tym nie warto oszczędzać, ponieważ z pewnością posłużą Wam przez wiele lat. Jednak są takie elementy, które wybrać można w bardziej atrakcyjnej cenie, zanim na przykład nazbieracie pieniądze na zakup docelowy. Pamiętajcie także, że o ile bez stolika kawowego lub regału na książki przez jakiś czas da się żyć, o tyle brak pralki lub porządnego materaca jest większym problemem. Zachowajcie zdrowy rozsądek i liczcie siły na zamiary.

Ekipa fachowców

Mówi się, że najdroższe jest poprawianie czyichś niedoróbek i jest w tym wiele prawdy. Dobrze zorganizowana ekipa fachowców z polecenia to złoto i nie powinno się z tego rezygnować. Najlepiej, jeżeli w jej składzie są specjaliści od wszystkich przewidywanych w zakresie robót prac. W trakcie, kiedy jedna osoba będzie montowała prysznic, ktoś inny może układać panele w sypialni lub malować ściany. Konieczne jest podpisanie umowy jeszcze przed rozpoczęciem prac, w której wymienione zostaną wszelkie czynności zawarte w cenie. To pomoże uniknąć wszelkich niedomówień. Dodatkowo zgrana ekipa ostatecznie będzie kosztowała mniej niż szukanie fachowców na własną rękę.

Architekt wnętrz

Przeanalizuj, czy nie warto poprosić o pomoc architekta wnętrz. Chociaż taka usługa wydaje się kosztowna i zbędna, tak naprawdę wcale tak nie jest. Przede wszystkim koszt usług ze względu na sporą konkurencję jest coraz bardziej przystępny. Po drugie dobry architekt wnętrz ma wiele kontaktów, dzięki czemu może polecić swoją sprawdzoną ekipę remontową, a także otrzymać zniżki na materiały. Architekt przyda się również wówczas, kiedy zakres remontu jest naprawdę duży, łącznie z koniecznymi przebudowami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *