4 powody, dla których mieszkanie w kawalerce to dobry test dla związku

foto: Hania i Marek Photography 

 

Niedawno wzięliście ślub i zamieszkaliście w niewielkim mieszkaniu? Zasadniczo jest to jeden duży pokój z dołączoną małą kuchnią i łazienką. Tak jak Twój mąż i Ty staliście się małżeńską jednością, podobnie wygląda Wasza jadalnia, sypialnia i salon. Wasz stół stoi dosłownie 3 metry od łóżka, a kuchenka jest równie blisko.

Wiemy, że dla większości ludzi ta sytuacja życiowa nie brzmi idealnie. Ale jednocześnie taka mała przestrzeń ma wiele atutów. Przede wszystkim to Wasz pierwszy, wspólny dom, który naprawdę możecie pokochać i za którym możecie kiedyś tęsknić.

Oto cztery powody:

  • Życie w kawalerce wymusza szybsze rozwiązywanie konfliktów

Kiedyś spotykałaś się z przyszłym mężem w dwupiętrowym domu swoich rodziców. Oznaczało to, że gdybyście się kiedykolwiek pokłócili o coś w pokoju na dole, mogłabyś łatwo uciec od swojego chłopaka do prywatnej sypialni, jak dziecinna królowa dramatu.

W kawalerce, jeśli pokłócisz się z mężem, nie możesz po prostu odejść. Nie masz dokąd iść. Nie możesz po prostu unikać konfrontacji, ponieważ widzicie się z dowolnego punktu mieszkania.

Oznacza to, że musicie dowiedzieć się, jak szybko przywrócić swój związek do poprzedniego stanu. W wyniku tego nie będziecie zajmować się już małymi i ostatecznie bezsensownymi rzeczami. A kiedy walczycie, Wasz mały dom zmusza Was do działania jak dojrzali, wybaczający sobie, łagodni i wyrozumiali małżonkowie, którymi przecież chcecie być.

 

foto: Hania i Marek Photography 

 

  • Życie w kawalerce pozwala Wam nie przejmować się sprawami materialnymi

Wprowadzenie się do małej kawalerki to ograniczenie powierzchni. Przeprowadzając się tam, możecie zabrać tylko te rzeczy, które są naprawdę ważne. Możecie zabrać ze sobą tylko te ubrania, które często nosicie. Nie ma miejsca na ten sztuczny szal, te błyszczące złote spodnie czy te wysokie obcasy. Życie w małym domu pomaga Wam nie kochać, nie gromadzić ani nie przejmować się niepotrzebnymi rzeczami. Dowiecie się, czym są podstawowe elementy życia, i zauważycie nieistotne elementy materialne, które ostatecznie są marnotrawstwem przestrzeni i pieniędzy. W rezultacie używasz przestrzeni, którą masz, mądrzej, i kończysz, oszczędzając duże pieniądze, gdy zdajesz sobie sprawę, że nie potrzebujesz wielu przedmiotów.

  • Życie w kawalerce pozwala pogłębić relacje

Masz mały dom? Czas pożegnać się z imprezami domowymi i dużymi zgromadzeniami. Ale jest to także czas na docenienie spotkań w skali mikro. Mieszkanie w małym domu ze swoim partnerem oznacza, że ​​możesz mieć maksymalnie trzech gości jednocześnie.

Może to zabrzmieć kiepsko, ale ostatecznie skutkuje możliwością siadania i prowadzenia osobistych rozmów z każdym z przyjaciół lub członków rodziny. Inaczej niż na imprezie, nie musisz wędrować po pokoju skacząc z jednej grupy ludzi do drugiej. Masz okazję skupić się na relacjach z bliskimi, dając im czas i uwagę, na jaką zasługują.

  • Życie w kawalerce tworzy wspaniałe opowieści na przyszłość

Nawet jeżeli kochacie Wasze małe mieszkanie, z pewnością wiecie, że pewnego dnia się z niego wyprowadzicie. Nieraz pewnie z niecierpliwością czekacie na ten dzień. Jednocześnie to mieszkanie pozwala Wam tworzyć niesamowite historie, które mogą zaczynać się od słów: „Pamiętasz, jak mieszkaliśmy w pudełku na buty?”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *